Wskazówki – jak przygotować wakacje

Wylatując na wczasy duża grupa podróżnych stara się pamiętać żeby przygotować wiadomości o hotelu i biurze podróży. W ten sam sposób ze starannością przygotowują listę przedmiotów do spakowania, by o niczym przypadkowo nie zapomnieć. Często jednak zauważam, że bagatelizują istotną sprawę – a mianowicie kwestię zostawienia samochodu w pobliżu portu lotniczego, tak aby był bezpieczny przez cały okres naszej nieobecności. Z tej przyczyny należy dobrze wybrać parking dozorowany obok portu lotniczego. Oczywiście zawsze mamy opcję pozostawienia na miejscach parkingowych które przygotowało samo lotnisko, jednak ich cena jest zazwyczaj zauważalnie wyższa, niż prywatnych parkingów strzeżonych w okolicach.

Więcej: PrzyLotnisku.pl – interesujące porady dla turystów

Jakie czynniki brać pod uwagę

Jeszcze nim zdecydujemy który parking strzeżony wybierzemy, to koniecznie musimy wyselekcjonować czynniki, które są dla nas istotne. Trzeba mieć świadomość, że cena miejsca parkingowego to nie najważniejszy argument który należy rozpatrywać. Z pewnością trzeba dowiedzieć się, czy parking jest dozorowany całodobowo oraz czy posiada system monitoringu. Trudne do sforsowania ogrodzenie i jasne naświetlenie w nocy, czy też ubezpieczenie w sprawdzonej firmie to również istotne argumenty. Transport na lotnisko oraz odbiór po podroży bezpłatnie to często oferowana opcja, jednak nie zawsze, dlatego również trzeba to sprawdzić. Utwardzona powierzchnia parkingu jest ważna szczególnie gdy pada deszcz, przecież chyba nikt nie chce lecieć w samolocie w brudnych butach.

Beztroska podczas urlopu

Decyzja o wyborze parkingu strzeżonego to sprawa zazwyczaj lekceważona, a przecież ma istotny wpływ na to czy nasz wypoczynek będzie wolny do stresu. Przecież chyba nikt z nas nie chciałby odebrać wiadomości, że jego samochód został zniszczony lub co jeszcze gorsze ukradziony podczas wczasów. To może skutecznie popsuć dobry nastrój na resztę podróży.

Ciekawy Blog © 2020