Programy a działalność komercyjna

Uruchamianie własnego biznesu jest z pewnością znacznie łatwiejsze niż było to jeszcze kilkanaście lat temu. Większość spraw papierkowych załatwimy za pośrednictwem internetu. Ogólnie rzecz biorąc osoba dobrze zorganizowana jest w stanie założyć działalność w jeden dzień. Jednak należy mieć na uwadze, że sama rejestracja firmy to jedynie wstęp do prowadzenia biznesu. W tym niedługim artykule chciałbym zwrócić uwagę na różnego rodzaju oprogramowaniu w firmie.

W dzisiejszych czasach musimy używać nowych technologii

W dzisiejszych czasach chyba już nie istnieje branża, w której można skutecznie funkcjonować nie mając dostępu do nowoczesnych rozwiązań – mam tu na myśli głownie Internet i komputer, a do ich wygodnej i komfortowej obsługi konieczne jest sprawdzone oprogramowanie. O czym dobrze jest pamiętać wybierając aplikacje dla naszej firmy?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że duża cześć programów udostępnianych darmowo jest zarezerwowana tylko do użytku prywatnego, a chcąc instalować na urządzeniach w firmie trzeba zapłacić za odpowiednią licencję. Z tego powodu warto sumienie czytać dokumentację dostarczaną do oprogramowania. Zazwyczaj aplikacje posiadające licencję pozwalającą na darmowe użytkowanie wyłącznie na sprzętach prywatnych to oprogramowanie antywirusowe czy pakiety biurowe.

Programem w przypadku którego z pewnością dobrze jest zdecydować się na wersję komercyjną są różnego rodzaju programy do których wprowadzamy dane Kontrahentów – przykładem może być aplikacja do fakturowania. Tu namawiam do wybrania sprawdzonych programów, bo przepisy RODO zobowiązuje nas do dostosowania się do pewnych wytycznych. Producenci komercyjnych aplikacji dbają o to aby ich produkt był dostosowany do tych zasad.

Jak można zauważyć temat oprogramowania dla firmy może prowokować jakieś problemu, ale tylko kiedy podejdziemy do tego beztrosko. Jeśli nie mamy wiedzy na zajęcie się tym tematem to można korzystać z usług firma zajmujących się dostarczaniem oprogramowania do celów komercyjnych.

Ten materiał ma za zadanie tylko przedstawić problem legalności programów w firmie. W przypadku jakichkolwiek niejasności trzeba konsultować je z prawnikiem.

Ciekawy Blog © 2020