Co oznacza określenie Smart Home?

Smart Home czyli mówiąc inaczej inteligentny dom do niedawna był tylko futurystyczną mrzonką. Dynamiczny rozwój najnowszych technologii, dających możliwość połączenie z internetem urządzeń AGD, sprawił, że pragnienia te stały się rzeczywistością. Jak wszystkie nowinki, także w przypadku Smart Home czynnikiem zaporowym dla inwestorów była oczywiście cena systemu. Dziś każdego, kto zapragnie zadbać o wygodę i bezpieczeństwo stać na to, aby jego mieszkanie stało się smart.

Smart Home to po prostu posiadanie w mieszkaniu urządzeń, które można zdalnie programować oraz nimi zarządzać za pomocą telefonu komórkowego, tabletu czy komputera lub specjalnie przeznaczonego do tego zestawu urządzeń innego sterownika centralnego. Tym sposobem mamy możliwość sterować właściwie całym wyposażeniem domu. Zazwyczaj Smart Home jest stosowany do sterowania centralnym ogrzewaniem, oświetleniem, żaluzjami lub bramami garażowymi w nieruchomości.

Nie sposób także pominąć sprawy bezpieczeństwa smart domów. Zainstalowanie różnego rodzaju czujników pozwala wykrywać zalanie pomieszczenia, pożar lub gromadzenie się szkodliwych gazów, bądź też błyskawicznie informować o nieproszonych gościach. Nie oznacza to jednak, że natychmiast powinniśmy zainwestować i zmienić wszystkie dotychczas posiadane urządzenia. Dobrze jest natomiast stopniowo, w zależności od bieżących potrzeb, zmieniać sprzęt na smart. Początkowo wymieńmy sprzęty, które sprawiają nam najwięcej kłopotów, zabierają nam wolny czas a ich obsługa jest skomplikowana. Zacząć możemy chociażby od odkurzacza. Sporo z nas marzy, aby ktoś posprzątał dom podczas naszej nieobecności. Popularne na rynku odkurzacze Roomba umożliwiają spełnienie tego marzenia. Automatyczne sterowanie klimatyzacją lub ogrzewaniem nieruchomości pozwala na znaczne oszczędności w naszym budżecie, a zarazem nasz Smart Home wita nas po powrocie oczekiwaną temperaturą. Zdalna regulacja oświetleniem daje nie tylko oszczędności, ale także może skutecznie zniechęcić do włamania. Bezprzewodowe sterowanie żaluzjami nie tylko zapewni najlepsze naświetlenie mieszkania, ale sprawi też, że nigdy więcej nie zapomnimy o ich opuszczeniu podczas pobytu poza domem. Zastosowanie inteligentnych gniazdek elektrycznych daje szanse na zdalne sterowania także sprzętami, które nie są smart.

Komfort, ekonomia i bezpieczeństwo przemawiają więc jasno o potrzebie przekształcenia naszego mieszkania w Smart Home. Korzystnie jest już teraz zadbać o to by stopniowo wkroczyć do krainy inteligentnych domów.

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Morąg i jego podróżnicze ciekawostki

Warmia i Mazury to niezwykły region, a tutejsze atrakcje turystyczne zachwycają miłośników podróży od lat. Warmia i Mazury to idealne miejsce na wakacje. Wśród tych ...

Wypoczynek marzeń – jak planować?

Okres urlopu to taki moment w roku, gdzie najprawdopodobniej każdy z nas życzyłby sobie sielskiego i błogiego wypoczynku. Przecież dla większości osób pracujących to jedyny ...

Fajne skarby podróżnicze Malty

Jest jednym z najciekawszych państw leżących na Morzu Śródziemnym, a wczasy na jej obszarze są doskonałym rozwiązaniem dla miłośników zabytków i plażowania. Malta to miejsce, ...

WARTO SPRAWDZIĆ

Strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę